Laminatgolv Meister LD 150 Amber Oak 7002
Pris/frp 724,20:-
284 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

LD 150 Amber Oak 7002
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Antistatisk, vattentät och reptålig: MeisterDesign. laminat LD 150 är det smarta laminatgolvet för alla applikationer. Med en installationshöjd på 8 mm och en slitklass på 23|32 är den lämplig för hårt använda vardagsrum, badrum och kommersiella områden som butiker och restauranger. Som en speciell estetisk detalj har den korta plankan en fin mikrofasning, som subtilt skiljer plankorna åt och ger golvet en exceptionellt levande effekt.
Varumärke
MeisterBeskrivning
Antistatisk, vattentät och reptålig: MeisterDesign. laminat LD 150 är det smarta laminatgolvet för alla applikationer. Med en installationshöjd på 8 mm och en slitklass på 23|32 är den lämplig för hårt använda vardagsrum, badrum och kommersiella områden som butiker och restauranger. Som en speciell estetisk detalj har den korta plankan en fin mikrofasning, som subtilt skiljer plankorna åt och ger golvet en exceptionellt levande effekt.
Egenskaper
| Varumärke | Meister |
| Art.Nr. | 490887 |
| Färg | Trä/natur |
| Nyans | Ljust |
| Imitation | Ek |
| Längd | 1288 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 600017-1288198-07002 |
| Mönster | 1-Stav |
| Fog | Multiclic |
| Serie | MeisterDesign Laminate LD 150 |
| Antal (m2/frp) | 2,55024 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 10 st/frp |
| Tjocklek | 8 mm |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Bredd | 198 mm |
| EAN-nr | 4064611162744 |
