Parkettgolv Nordic Floor Ek Field White Mattlack
Pris/frp 1 936,23:-
699 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Ek Field White Mattlack
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Elegant vitt ekgolv med en mycket rik och tydlig struktur framhävd genom borstning. Plankkanterna är fyrsidigt fasade och hela ytan är behandlad med matt lack. Ett färgstarkt, uttrycksfullt och varierat ekgolv.
Varumärke
Nordic FloorBeskrivning
Elegant vitt ekgolv med en mycket rik och tydlig struktur framhävd genom borstning. Plankkanterna är fyrsidigt fasade och hela ytan är behandlad med matt lack. Ett färgstarkt, uttrycksfullt och varierat ekgolv.
Dokument
Recensioner
FridaVerifierad köpare
för 9 månader sedanGolvet har en rosa lila, ton. Ser märkligt ut! Det är beskrivet som parkett men är mycket mycket tunnare slitlager än vanlig parkett. Jättebesviken. Det var inte utskrivet tjockleken på bygghemmas sida. Så antog att det var lika tjockt som alla andra. Brukar variera 1 mm. Så dumt att jag inte gick in och sökte reda på detta fakta. Det går alltså inte att slipa, så färgen går då heller inte att ändra.
+ Breda brädor
- Färgen. För tunt slitlager. Ser fläckigt ut lätt när man gått barfota på det. Svårt att få rent pga mycket ruggig yta.
Robert BVerifierad köpare
för 1 år sedanSuper kvalitet, så snyggt!
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Floor |
| Art.Nr. | 490736 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Family |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Field |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal | 2,77 m2/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | 5G |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| EAN-nr | 7340072814857 |

