Golvbrunnssil Purus PRO Line Sil
Rek. pris 1 587 kr
fr.1 162 kr
Se priset!
Välj variant

PRO Line Sil
1 162 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Purus golvbrunnssil är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Denna linjära golvbrunnssil passar till designserien Purus PRO Line. Anpassad för klinker.
Varumärke
PurusBeskrivning
Purus golvbrunnssil är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Denna linjära golvbrunnssil passar till designserien Purus PRO Line. Anpassad för klinker.
Denna golvbrunnssil finns i flera utföranden.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Fungerar till | Till Purus PRO Line |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Purus PRO Line |
| Standard | SS-EN1253 |
| Produkttyp | Sil |
| Djup | 68 mm |
| Höjd | 18 mm |
| Färg | Mattsvart, Mässing, Rostfri |
| Utförande | Chess, Pearl, Platinum, Rib |
| Yta | Borstad, PVD |
| Vikt | 1, 0,6, 0,7, 0,8, 0,9, 1,1, 0,53, 0,62, 0,65, 0,71, 0,77, 0,81, 0,88, 0,89, 0,95, 1,22, 1,23, 1,33, 1,37, 1,65 kg |
| Bredd | 592, 692, 792, 892, 992, 1192 mm |
