Golvbrunnsvattenlås Purus Stål-Ran
Rek. pris 1 437 kr
945 kr
Se priset!

Stål-Ran
945 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Purus Golvbrunnsvattenlås Stål-Ran är ett vattenlås i syrafast rostfritt stål. Genom att golvbrunnsvattenlåset är tillverkat i återvinningsbart syrafast rostfritt stål, har det en hög resistens mot kemikalier, är korrosionsbeständigt och har hög hållfasthet. Denna modell av vattenlås är försett med en o-ring. Det är enkelt att lyfta ur vattenlåset ur golvbrunnen för enkel rengöring. Eftersom det är tillverkat av rostfritt stål fungerar golvbrunnsvattenlåset med fördel även som ett effektivt råttstopp. För Ø150 mm golvbrunnar
Varumärke
PurusBeskrivning
Purus Golvbrunnsvattenlås Stål-Ran är ett vattenlås i syrafast rostfritt stål. Genom att golvbrunnsvattenlåset är tillverkat i återvinningsbart syrafast rostfritt stål, har det en hög resistens mot kemikalier, är korrosionsbeständigt och har hög hållfasthet. Denna modell av vattenlås är försett med en o-ring. Det är enkelt att lyfta ur vattenlåset ur golvbrunnen för enkel rengöring. Eftersom det är tillverkat av rostfritt stål fungerar golvbrunnsvattenlåset med fördel även som ett effektivt råttstopp. För Ø150 mm golvbrunnar
Övrigt
- Tillverkade i syrafast rostfritt stål
- Urtagbart för enkel rengöring
- Skydd mot råttor
- Tillverkade i syrafast rostfritt stål
- Urtagbart för enkel rengöring
- Skydd mot råttor
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 7118084 |
| Färg | Rostfri |
| Anslutning | Ø150 mm |
| Djup | 128 mm |
| Utförande | Med o-ringstätning |
| Höjd | 91 mm |
| Material | Syrafast rostfritt stål 1.4404 |
| Standard | SS-EN1253 |
| Produkttyp | Vattenlås |
| Vikt | 0,3 kg |
| Bredd | 128 mm |
| RSK-nr | 7118084 |
| EAN-nr | 7394000330407 |

