Gumminippel PurusØ50/Ø32 mm
31 kr
Se priset!
Vald variant
Anslutning:
Ø50/Ø32 mm

Gumminippel Purus
Ø50/Ø32 mm
31 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gumminippel är avsedd att användas som förminskning vid anslutning av två spillvattenrör med olika yttre och inre diametrar samt spillvattenrör med samma eller olika material eller ytstruktur. Gumminippeln är typgodkänd för dold förläggning, är enkel att installera utan några verktyg och kan kombineras med andra gumminipplar samt kombinipplar. Godkänd för dold förläggning. Övergångstätning.
Varumärke
PurusBeskrivning
Gumminippel är avsedd att användas som förminskning vid anslutning av två spillvattenrör med olika yttre och inre diametrar samt spillvattenrör med samma eller olika material eller ytstruktur. Gumminippeln är typgodkänd för dold förläggning, är enkel att installera utan några verktyg och kan kombineras med andra gumminipplar samt kombinipplar. Godkänd för dold förläggning. Övergångstätning.
Purus gumminippel passar alla spillvattenrör, både vertikal och horisontell installation och anslutningen är alltid på insidan av det större röret till utsidan av det mindre röret.
Recensioner
Momcilo MVerifierad köpare
för 1 år sedanHelt perfekt blev det
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 3106200 |
| Anslutning | Ø50/Ø32 mm |
| Material | EPDM |
| Djup | 54 mm |
| Höjd | 32 mm |
| Vikt | 0,04 kg |
| Bredd | 54 mm |
| Färg | Svart |
| Produkttyp | Gumminippel |
| RSK-nr | 3106200 |
| EAN-nr | 7391543500700 |

