Slanganslutning Purus Ø32xG40-G32
Rek. pris 136 kr
119 kr
Se priset!

Ø32xG40-G32
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Slanganslutning Ø32xG40-G32 med G32/G40-anslutning mot tvättställ och Ø32 mm slätända. Slanganslutningen monteras i pungvattenlåset och ersätter dess teleskoprör. Slanganslutningen är försedd med en slangnippel för anslutning av slang Ø15/17/20.
Varumärke
PurusBeskrivning
Slanganslutning Ø32xG40-G32 med G32/G40-anslutning mot tvättställ och Ø32 mm slätända. Slanganslutningen monteras i pungvattenlåset och ersätter dess teleskoprör. Slanganslutningen är försedd med en slangnippel för anslutning av slang Ø15/17/20.
Recensioner
Anton PVerifierad köpare
för 4 år sedanInte mycket att säga. Den passar och inloppet (använder den grövre delen) för tvättmaskinens avlopp funkar fint. Fick dock kapa kanske 15mm på rördelen som går ner i vattenlåset, men det kanske beror på att de delarna är olika märken.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 8077137 |
| Fungerar till | För montage i pungvattenlås |
| Utförande | Med slangnippel |
| Produkttyp | Disk- och tvättmaskinsanslutning |
| Material | PP |
| Anslutning | G32/G40xØ32, G25xØ15/17/20 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Vikt | 0,56 kg |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 129 mm |
| Färg | Vit |
| RSK-nr | 8077137 |
| EAN-nr | 7391543523204 |
