Motorventil LK Systems 5VG25 inv
Rek. pris 2 500 kr
2 203 kr
Se priset!

5V
G25 inv
2 203 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LK Motorventil 5 V WSS finns i tre utförande G15, G20 och G25 med invändig gänga. Den används till LK WSS Mini och kan installeras till huvudenheten om man även vill stänga av varmvattnet eller användas som reservdel till systemet. Motorn har ett vred för nödöppning och en lägesindikering. Öppning och stängning sker med 5 V likström. Ventilen är tillverkad i rostfritt SS304.
Varumärke
LK SystemsBeskrivning
LK Motorventil 5 V WSS finns i tre utförande G15, G20 och G25 med invändig gänga. Den används till LK WSS Mini och kan installeras till huvudenheten om man även vill stänga av varmvattnet eller användas som reservdel till systemet. Motorn har ett vred för nödöppning och en lägesindikering. Öppning och stängning sker med 5 V likström. Ventilen är tillverkad i rostfritt SS304.
Egenskaper
| Varumärke | LK Systems |
| Art.Nr. | 1882595 |
| Färg | Krom/Blå |
| Djup | 75 mm |
| Utförande | Invändig Gänga |
| Höjd | 90 mm |
| Material | Rostfritt Stål |
| Produkttyp | Motorventil |
| Bredd | 115 mm |
| Dimension | G25 inv mm |
| Max Tryck | 10 bar |
| RSK-nr | 1882595 |
| EAN-nr | 7331590057758 |
