Vattenventil Danfoss AVTA
Rek. pris 7 988 kr
fr.3 692 kr
Se priset!
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
DanfossBeskrivning
Vattenventil frn Danfoss.
Termostatisk vattenventil typ AVTA15, ansl G1/2 inv., temp.omr. 25-65°C, givare 18x210mm, 2m kap.rör. Öppnar vid stigande temperatur.
Egenskaper
| Varumärke | Danfoss |
| Utförande | Självverkande |
| Produkttyp | Ventil |
| Material | Mässing |
| Tryck | 16 Bar |
| Bredd | 136 mm |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 79, 83 mm |
| Vikt | 1,63, 1,64 kg |
| Djup | 379, 382 mm |
| Temperatur | 25-65, 50-90 °C |

