Spegelbelysning SG ARMATUREN View M/Uttag
Rek. pris 1 495 kr
fr.1 423 kr
Se priset!
Välj variant

View M/Uttag
1 423 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

View Svart 16W LED 3000K med uttag IP44 KL.I. Ra>90 SDCM 3. 50.000 brinntimmar (L70/B10). 730 lumen ut
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
View Svart 16W LED 3000K med uttag IP44 KL.I. Ra>90 SDCM 3. 50.000 brinntimmar (L70/B10). 730 lumen ut
Slimmad badrumsarmatur med uttag för stickkontakt för montering över spegel. För montering på hyllplan eller skåp använd tillbehöret 7503881 (säljes separat). Armaturhus i aluminum och avskärmining i akryl. Dimbar med bakkantsstyrd dimmer.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Färg | Svart, Vit |
| Effekt/prestanda | 16 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | E |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | View |
| Produkttyp | Spegelbelysning |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 60 mm |
| Dimbar | Ja |
| Längd | 460 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 150 mm |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111433, 111434, 111436 |
| Vikt | 0,352, 0,388, 0,618 kg |
