Taklampa Ifö Electric Smycka Tova Klarglas
Rek. pris 2 629 kr
fr.1 879 kr
Se priset!
Välj variant

Smycka Tova Klarglas
1 879 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Smycka är en vacker serie med lampor i porslin som är tidlösa i sitt uttryck och har flera användningsområden. De passar fint som dekorationsbelysning i ett fönster, som en fin ljuskälla ovanför soffbordet eller som en behaglig arbetsbelysning över en köksö eller matsalsbord.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Smycka är en vacker serie med lampor i porslin som är tidlösa i sitt uttryck och har flera användningsområden. De passar fint som dekorationsbelysning i ett fönster, som en fin ljuskälla ovanför soffbordet eller som en behaglig arbetsbelysning över en köksö eller matsalsbord.
Tova har en dekorativ rak kupa i klarglas som både omger ljuskällan och framhäver den på ett mycket fint vis. Lampans sockel matchar snyggt med både textilkabeln och takplattan. Ett förslag är att placera fler lampor av samma sort i en rad eller i ett kluster, för att belysa en större yta och ge ett smyckande intryck till rummet. Det är även snyggt att kombinera denna varianten med andra lampor i serien Smycka.
OBS! Ljuskälla ingår ej!
OBS! Ljuskälla ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Diameter | 12 cm |
| Energieffektivitet | A++ |
| Höjd | 175 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 51803 |
| Material | Porslin/Glas |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Serie | Tova |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Vikt | 1 kg |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Svart, Vit |
