Downlight Designlight LED 1,2W Mini
Rek. pris 508 kr
fr.210 kr
Se priset!
Välj variant

LED 1,2W Mini
210 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Downlight Designlight LED 1,2W Mini för infällt montage. Gör sig bästa i mindre fönstersmygar och/eller skåp där den vida spridningsvinkeln samt det låga infällnadsdjupet utnyttjas till fullo. Ansluts till driftdon för konstantström 350mA. Drivdon ingår ej - köpes separat. Seriekopplas.
Varumärke
DesignlightBeskrivning
Downlight Designlight LED 1,2W Mini för infällt montage. Gör sig bästa i mindre fönstersmygar och/eller skåp där den vida spridningsvinkeln samt det låga infällnadsdjupet utnyttjas till fullo. Ansluts till driftdon för konstantström 350mA. Drivdon ingår ej - köpes separat. Seriekopplas.
Information
- Ljusfärg: Varmvit
- Färgåtergivningsindex Ra: 80-89
- Riktbar: Nej
- Ljusspridning: Symmetrisk
- Ytterdiameter: 25 mm
- Inbyggnadsdiameter: 20 mm
- Livslängd: 35 000 h
- Anslutning: Levereras med 2 m ledning och skarvklämma
- Skyddsklass: III
- Ljusfärg: Varmvit
- Färgåtergivningsindex Ra: 80-89
- Riktbar: Nej
- Ljusspridning: Symmetrisk
- Ytterdiameter: 25 mm
- Inbyggnadsdiameter: 20 mm
- Livslängd: 35 000 h
- Anslutning: Levereras med 2 m ledning och skarvklämma
- Skyddsklass: III
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Designlight |
| Färg | Aluminium, Vit |
| Effekt/prestanda | 1,2 W |
| IP-Klassning | IP21 |
| Utförande | Spotlight |
| Diameter | 25 mm |
| Effekt | 350 mA |
| Energieffektivitet | A+ |
| Håltagningsmått | 20 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 14 mm |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Dimbar | Ja |
