Downlight Hide-a-lite Optic G2 Quick Q ISO LED Svart Tune Dimbar
Rek. pris 856 kr
455 kr
449 krSänkt pris!

Optic G2 Quick Q ISO LED Svart Tune Dimbar
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Downlight byggd för en hållbar framtid, via ett modulsystem kan du enkelt plocka isär armaturen och spara tid när den ska tas om hand. Lågbyggande, anpassad för montage i glespanel 28mm och direkt mot isolering.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight byggd för en hållbar framtid, via ett modulsystem kan du enkelt plocka isär armaturen och spara tid när den ska tas om hand. Lågbyggande, anpassad för montage i glespanel 28mm och direkt mot isolering.
Modern LED- och reflektorteknik med väl avbländad ljusbild och högt ljusflöde. Tiltbar 30°, vilket även gör den till det perfekta valet för vinklade tak. Mycket god färgåtergivning, Ra>95. Drivdon med lock som verktygslöst anpassas för kabel eller flexslang 16mm. 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt dragavlastning. Armaturen är dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Specifikationer
- Optic G2 Quick ISO Svart Tune 2000-3000K
- 350lm
- Ra>95
- 3SDCM
- 6W
- IP44. Inkl fasdim. drivdon.
Fördelar: Downlight Hide-a-lite Optic G2 Quick Q ISO LED Svart Tune Dimbar
- Anpassad för direkt montage mot isolering
- Tiltbar 30°, passar perfekt för vinklade tak
- Mycket god färgåtergivning, Ra>95
Specifikationer
- Optic G2 Quick ISO Svart Tune 2000-3000K
- 350lm
- Ra>95
- 3SDCM
- 6W
- IP44. Inkl fasdim. drivdon.
Fördelar: Downlight Hide-a-lite Optic G2 Quick Q ISO LED Svart Tune Dimbar
- Anpassad för direkt montage mot isolering
- Tiltbar 30°, passar perfekt för vinklade tak
- Mycket god färgåtergivning, Ra>95
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7475857 |
| Färg | Svart |
| Effekt | 6 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | F |
| Håltagningsmått | 73-85 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Optic G2 |
| Typ | Downlight |
| Diameter | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 41 mm |
| Vikt | 0,26 kg |
| EAN-nr | 7392971146690 |

