Downlight Malmbergs MD-70 AC
fr.237 kr
Se priset!
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Downlight MD-70 AC från Malmbergs är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Denna armatur är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Downlighten är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight MD-70 AC från Malmbergs är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Denna armatur är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Downlighten är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Dokument
Recensioner
KJVerifierad köpare
för 2 år sedanMina takspottar är 9 år gamla. Att de finns överhuvudtaget är ju glädjande..
+ Finns fortfarande i sortimentet..
RonnyVerifierad köpare
för 2 år sedanMalmbergs har bra kvalité och bra pris .
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Färg | Satin, Vit |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | Snabbkoppling |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Spotlight |
| Diameter | 90 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Höjd | 39 mm |
| Håltagningsmått | 80 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 40 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 36 mm |
| Serie | MD-70 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Vikt | 0,2 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
