Downlight Westal WLD reko II Tilt 36g
Rek. pris 969 kr
fr.838 kr
Se priset!
Välj variant

WLD reko II Tilt 36g
838 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Downlight Westal WLD reko II Tilt 36g är en infälld ställbar downlight i lackerad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Ljuset sprids med hjälp av en reflektor. Dimbar via fram-/bakkantsdimmer och levereras komplett med drivdon med 3-pol snabbkopplingsplint.
Varumärke
WestalBeskrivning
Downlight Westal WLD reko II Tilt 36g är en infälld ställbar downlight i lackerad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Ljuset sprids med hjälp av en reflektor. Dimbar via fram-/bakkantsdimmer och levereras komplett med drivdon med 3-pol snabbkopplingsplint.
Lämplig för infällnad i tak i för allmänbelysning eller som accentbelysning.
Montage
Monteras med två fjäderclips. Godkända att installeras utan luftspalt.
Montage
Monteras med två fjäderclips. Godkända att installeras utan luftspalt.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Svart, Vit |
| Effekt/prestanda | 14 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Anslutning | Med Drivdon Infälld |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Höjd | 53 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 38 mm |
| Serie | WLD |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,5 kg |
| Bredd | 95 mm |
| Djup | 175 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |

