Downlight Westal WLD-T Reko I 3000K
fr.1 037 kr
fr.795 krSpara 23 %Kampanj
Välj variant

WLD-T Reko I 3000K
795 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Infälld downlight i lackerad aluminium med utdragbar, ställbar armatur som gör att den funkar som spotlight. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Ljuset sprids med hjälp av en reflektor.
Varumärke
WestalBeskrivning
Infälld downlight i lackerad aluminium med utdragbar, ställbar armatur som gör att den funkar som spotlight. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Ljuset sprids med hjälp av en reflektor.
Den monteras med hjälp av fjäderclips. Downlighten är godkänd att installeras utan luftspalt.
Den levereras komplett inkl. drivdon med 3-pol snabbkopplingsplint och är lämplig för infällnad i tak i för allmänbelysning eller som accentbelysning.
Den levereras komplett inkl. drivdon med 3-pol snabbkopplingsplint och är lämplig för infällnad i tak i för allmänbelysning eller som accentbelysning.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Svart, Vit |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Anslutning | 3-polig snabbkopplingsplint |
| Spänning | 240 V |
| Höjd | 114 mm |
| Håltagningsmått | 89x89 mm |
| Längd | 100 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | WLD |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,25 kg |
| Bredd | 100 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
