LED-Armatur Malmbergs Ajax
fr.955 kr
Välj variant

Ajax
955 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Allroundbelysning för inom- och utomhusbruk. Monteras dikt mot tak. Ansluts till snabbkopplingsplint 5x2,5 mm², en i vardera gavel. Inkl. överkopplingsledning 5x2,5 mm². Kabelinföring via två membranförsedda införingshål Ø 20 mm, på armaturens ovansida samt Ø 20 mm knockout-hål, ett i vardera gavel. Stomme av vitlackerad stålplåt (RAL 9016). Gavlar av PC. Opal linjemönstrad kupa av akryl. Inkl. LED-modul och driver.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Allroundbelysning för inom- och utomhusbruk. Monteras dikt mot tak. Ansluts till snabbkopplingsplint 5x2,5 mm², en i vardera gavel. Inkl. överkopplingsledning 5x2,5 mm². Kabelinföring via två membranförsedda införingshål Ø 20 mm, på armaturens ovansida samt Ø 20 mm knockout-hål, ett i vardera gavel. Stomme av vitlackerad stålplåt (RAL 9016). Gavlar av PC. Opal linjemönstrad kupa av akryl. Inkl. LED-modul och driver.
Recensioner
Global AVerifierad köpare
för 10 månader sedanBra lampa som lyser upp fint
+ Bra lampa
- Finns inget negativt
Johny FVerifierad köpare
för 1 år sedanMycket fint och starkt ljus. Väldigt nöjd
Stefan Verifierad köpare
för 2 år sedanEnkla att installera. Mycket bra ljus. Många inställningsmöjligheter på sensorn som fungerar klockrent. Tänds direkt och inget flimmer eller brummande.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Färg | Vit |
| Bredd | 150 mm |
| Effekt/prestanda | 24, 50, 70 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | C |
| Höjd | 59 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 110 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Stål/Akryl |
| Längd | 600, 1200, 1500 mm |
