Lysrörsarmatur Nordlux Westport 60 Single
Rek. pris 259 kr
229 kr
Se priset!

Westport 60 Single
229 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Westport är en IP65-armatur med integrerad LED-ljuskälla som bidrar till en lång livslängd på 25 000 timmar. Armaturen ger ett bra funktionellt ljus på 4 000 K och har samtidigt en hög grad av skydd som gör den extra användbar för till exempel garaget, verkstaden eller carporten.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Westport är en IP65-armatur med integrerad LED-ljuskälla som bidrar till en lång livslängd på 25 000 timmar. Armaturen ger ett bra funktionellt ljus på 4 000 K och har samtidigt en hög grad av skydd som gör den extra användbar för till exempel garaget, verkstaden eller carporten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 49646110 |
| Färg | Grå |
| Sockel | LED |
| Effekt/prestanda | 11 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Energieffektivitet | E |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Westport |
| Produkttyp | Lysrörsarmatur |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 5,4 cm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 5,4 cm |
| Ljusspridningsvinkel | 125 ° |
| Energiförbrukning | 11 kWh/1000h |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,25 kg |
| Bredd | 5,4 cm |
| Energiförbrukning | 11 kWh/år |
| EAN-nr | 5701581481787 |

