Taklampa By Rydéns Gross
Rek. pris 4 829 kr
fr.4 757 kr
Se priset!
Välj variant

Gross
4 757 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Taklampa Gross från By Rydéns. En exklusiv taklampa i unik design. Unna dig höjden av lyx och stil med Gross! Ett svävande moln av skira, munblåsta glaskupor som liknar atomer och ger ifrån sig ett underbart skimmer. En lampa som definitivt skapar ett utropstecken i ditt hem.
Varumärke
By RydénsBeskrivning
Taklampa Gross från By Rydéns. En exklusiv taklampa i unik design. Unna dig höjden av lyx och stil med Gross! Ett svävande moln av skira, munblåsta glaskupor som liknar atomer och ger ifrån sig ett underbart skimmer. En lampa som definitivt skapar ett utropstecken i ditt hem.
Låt Gross bli den förhöjande delen av ditt rum och skapa en riktig sevärdhet i hemmet. Gross består av 37 st glaskulor som omger 8 st ljuskällor. Lampan mäter 50 cm i diameter och går att höja och sänka. Den sammanlagda sladdlängden är 120 cm.
Recensioner
Anette CVerifierad köpare
för 7 år sedanJättefin, pryder sin plats! Dock behövs absolut inte 8 glödlampor, jag har 2 st av den svagaste sorten och det räcker mer än väl.
Egenskaper
| Varumärke | By Rydéns |
| Färg | Amber, Flerfärgad, Vit Matt |
| Bredd | 500 mm |
| Diameter | 500 mm |
| Sockel | G9 |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabellängd | 1,2 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 450 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall/Glas |
| Serie | Gross |
| Antal Ljuskällor | 8 st |
| Produkttyp | Taklampa |
| Vikt | 4,5 kg |
| Dimbar | Nej |
| Effekt/prestanda | 40 kW |
