Taklampa Globen Lighting Juni IP44 Slipad
Rek. pris 1 411 kr
fr.1 350 kr
Se priset!
Välj variant

Juni IP44 Slipad
1 350 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Taklampa Globen Lighting Juni IP44 Slipad med sin vackra slipade kupa i glas och borstade mässingsdetaljer i metall för tankarna tillbaka i tiden till tidigt 1900-tal. Hängande i en vacker hall på en herrgård i en idyllisk svensk småstad. Juni passar utmärkt i hallen eller varför inte på den lilla gästtoaletten. Design: Patrick Hall.
Varumärke
Globen LightingBeskrivning
Taklampa Globen Lighting Juni IP44 Slipad med sin vackra slipade kupa i glas och borstade mässingsdetaljer i metall för tankarna tillbaka i tiden till tidigt 1900-tal. Hängande i en vacker hall på en herrgård i en idyllisk svensk småstad. Juni passar utmärkt i hallen eller varför inte på den lilla gästtoaletten. Design: Patrick Hall.
Egenskaper
| Varumärke | Globen Lighting |
| Färg | Mässing/Klar, Mässing/Vit |
| Bredd | 200 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 200 mm |
| Utförande | Plafond |
| Höjd | 320 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Juni |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Taklampa |
| Dimbar | Ja |
| Effekt/prestanda | 60 kW |
