Taklampa Herstal Manola Krona 20 Ljuskälla
Rek. pris 6 910 kr
fr.6 162 kr
Se priset!
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-06-12
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Taklampa Herstal Manola Krona 20 Ljuskälla är en lyxig takkrona med en metallram med 20 armar för LED-ljuskällor. Lampan passar bland annat perfekt att hänga i hallen eller över middagsbordet.
Varumärke
HerstalBeskrivning
Taklampa Herstal Manola Krona 20 Ljuskälla är en lyxig takkrona med en metallram med 20 armar för LED-ljuskällor. Lampan passar bland annat perfekt att hänga i hallen eller över middagsbordet.
Egenskaper
| Varumärke | Herstal |
| Färg | Krom, Mässing/Guld, Svart |
| Bredd | 700 mm |
| Diameter | 700 mm |
| Sockel | E14 |
| Effekt | 25 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd | 2,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Takkrona |
| Höjd | 670 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 1800 K |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Serie | Manola |
| Antal Ljuskällor | 20 st |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Typ | Takkrona, Taklampa |
| Vikt | 5,4, 5,5 kg |
| Effekt/prestanda | 25 kW |
