Taklampa Venture Home Lemans
729 kr
699 krSänkt pris!

Lemans
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Lampa från Venture Home. Lemans är en taklampa imponerar med sin unika ljuskälla och vackra utformning! Lampan består utav ett enkelt grått fäste i järn och en vacker kupa i rökfärgat glas som låter ljuskällan, som består utav en led ljusslinga, lysa igenom. Med den här lampan skapar du en mysig och hemtrevlig känsla och passar perfekt som fönsterlampa. Den nätta storleken ger möjligheten att kombinera flera lampor i olika höjd för ett lyxigare intryck.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Lampa från Venture Home. Lemans är en taklampa imponerar med sin unika ljuskälla och vackra utformning! Lampan består utav ett enkelt grått fäste i järn och en vacker kupa i rökfärgat glas som låter ljuskällan, som består utav en led ljusslinga, lysa igenom. Med den här lampan skapar du en mysig och hemtrevlig känsla och passar perfekt som fönsterlampa. Den nätta storleken ger möjligheten att kombinera flera lampor i olika höjd för ett lyxigare intryck.
Energieffektivitet: A
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 17028-001 |
| Färg | Ljusgrå/Svart |
| Bredd | 300 mm |
| Sockel | LED |
| Effekt | 18 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Utförande | Pendel |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Glas |
| Serie | Lemans |
| Typ | Taklampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 400 mm |
| Längd | 300 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,8 kg |
| EAN-nr | 7340206971227 |






