Vägglampa Belid Sinne G9
fr.1 681 kr
Se priset!
Välj variant

Sinne G9
1 681 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglampa Belid Sinne G9 är en modern väggarmatur. Med grundtanke i sin klassiskt elliptiska form sitter Sinne nära väggen och ger intrycket av ett mer slimmat utseende. För att ge Sinne mer personlighet har Belid valt att bryta upp den elliptiska formen med en viss kantighet. Armaturen har även snedkapade avslut som tillåter att den fina insidan synliggörs. Insidan målas för hand i en kontrasterande färg för att skapa djup, en öppnare inbjudande form och tilltalande ljuseffekt.
Varumärke
BelidBeskrivning
Vägglampa Belid Sinne G9 är en modern väggarmatur. Med grundtanke i sin klassiskt elliptiska form sitter Sinne nära väggen och ger intrycket av ett mer slimmat utseende. För att ge Sinne mer personlighet har Belid valt att bryta upp den elliptiska formen med en viss kantighet. Armaturen har även snedkapade avslut som tillåter att den fina insidan synliggörs. Insidan målas för hand i en kontrasterande färg för att skapa djup, en öppnare inbjudande form och tilltalande ljuseffekt.
Sinne ger ett dekorativt riktat upp- och nerljus med vid spridningsvinkel. Serien är framtagen för hallar, korridorer och trappor och andra utrymmen där man önskar en kompakt armatur. Ljuskälla ingår ej. Designer Joakim Fihn. Tillverkad i Varberg, Sverige.
Egenskaper
| Varumärke | Belid |
| Färg | Vitstruktur/Mässing, Vitstruktur/Silver |
| Bredd | 135 mm |
| Sockel | G9 |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Sinne |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 170 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,65 kg |
