Ljusslinga Gnosjö Konstsmide Amber V-form Utbytbar LED 4,5 m
Rek. pris 849 kr
593 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ljusslinga från Gnosjö Konstsmide med 10 st amberfärgade LED-lampor med utbytbar ljuskälla. Slingan är 4,5 m lång och har 10 m lång anslutningssladd. För inomhusbruk/utomhusbruk. På stickproppen/transformatorn finns en knapp för att dimma slingan i fyra nivåer.
Observera att öglorna för upphängning inte ingår, men kan för att underlätta upphängningen köpas till. Flera slingor kan inte seriekopplas.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Ljusslinga från Gnosjö Konstsmide med 10 st amberfärgade LED-lampor med utbytbar ljuskälla. Slingan är 4,5 m lång och har 10 m lång anslutningssladd. För inomhusbruk/utomhusbruk. På stickproppen/transformatorn finns en knapp för att dimma slingan i fyra nivåer.
Observera att öglorna för upphängning inte ingår, men kan för att underlätta upphängningen köpas till. Flera slingor kan inte seriekopplas.
Recensioner
Håkan KVerifierad köpare
för 2 år sedanBra ljus och har en dimmer funktion.
+ Går att byta ut tråden i respektive lampa
KickiVerifierad köpare
för 2 år sedanbra att den inte var bländande,ett plus för att vi fann det vi sökte : att slingan var dimbar.Tyvärr hittar vi inga utbytbara lampor till slingan hos Bygghemma eller någon annanstans.
+ Dimbar
- inga utbytbara lampor hittades
RealBearVerifierad köpare
för 4 år sedanDen motsvarade nästan förväntningarna :) Men irriterande att ”utbyteslamporna” är nästan omöjliga att hitta rätt hos nån i lager
+ Verkar vara den kvalitet som påstås
- Inga fästöglor ingår
AnnaVerifierad köpare
för 5 år sedanFungerar bra enligt förväntan. Vi och grannarna är mycket nöjda. Bra med utbytbara lampor och dimmer.
+ Inbyggd dimmer med flera bra nivåer.
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 2391-800 |
| Färg | Amber |
| Sockel | PushIn |
| Effekt/prestanda | 0,42 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Användningsområde | Utomhus |
| Kabelfärg | Svart |
| Längd | 4,5 m |
| Driftkälla | El |
| Kabellängd | 10 m |
| EAN-nr | 7318302391805 |



