Lampa Nordlux DON SMART 3-KIT
Rek. pris 869 kr
fr.681 kr
Se priset!
Välj variant

DON SMART 3-KIT
681 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Don är en serie smarta inbyggnadsspottar som kan justeras med Nordlux-appen på din smartphone, surfplatta eller med Nordlux Smart-fjärrkontrollen. Dimma ljuset, ställ in färgtemperaturen från kallt till varmt vitt eller välj mellan miljontals färger för att skapa exakt rätt atmosfär. Den höga IP-klassen (IP65) gör den lämplig för badrum eller andra fuktiga utrymmen. Kan parallellkopplas (upp till 15 inbyggnadsspottar).
Varumärke
NordluxBeskrivning
Don är en serie smarta inbyggnadsspottar som kan justeras med Nordlux-appen på din smartphone, surfplatta eller med Nordlux Smart-fjärrkontrollen. Dimma ljuset, ställ in färgtemperaturen från kallt till varmt vitt eller välj mellan miljontals färger för att skapa exakt rätt atmosfär. Den höga IP-klassen (IP65) gör den lämplig för badrum eller andra fuktiga utrymmen. Kan parallellkopplas (upp till 15 inbyggnadsspottar).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Effekt/prestanda | 47 W |
| Färg | Svart, Vit |
| Ljustemperatur | 6500 K |
| Energieffektivitet | G |
| Dimbar | Ja |
| Ljuskälla | LED |
| IP-Klassning | IP65 |
| Spänning | 240 V |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Smart |
| Sockel | LEDModule |
| Typ | Downlight |
| Djup | 85 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Höjd | 54 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Effekt | 47 W |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,336 kg |
| Bredd | 85 mm |
