LED-Spot Beslag Design Stella Flat IP44 24V/3W
fr.519 kr
fr.415 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant

Stella Flat IP44 24V/3W
415 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stella Flat 24 är en uppdaterad version av LED-spoten Stella som lanserades 2011. Stella 24 är utrustad med COB-teknik (Chip-on-Board). Tekniken innebär att lysdioderna kan monteras mycket tätt och direkt på kretskortet vilket ger ett kristallklart ljus utan synliga dioder. Energiförbrukningen kan samtidigt sänkas eftersom antalet komponenter som strömmen passerar mellan kretskortet och dioden reduceras. Passar alla Beslag Designs 24V dimmers och sensorer.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
Stella Flat 24 är en uppdaterad version av LED-spoten Stella som lanserades 2011. Stella 24 är utrustad med COB-teknik (Chip-on-Board). Tekniken innebär att lysdioderna kan monteras mycket tätt och direkt på kretskortet vilket ger ett kristallklart ljus utan synliga dioder. Energiförbrukningen kan samtidigt sänkas eftersom antalet komponenter som strömmen passerar mellan kretskortet och dioden reduceras. Passar alla Beslag Designs 24V dimmers och sensorer.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Art.Nr. | 972742B |
| Färg | Aluminium, Svart, Vit |
| Sockel | Kopplingsplint |
| Effekt | 3 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Typ | LED-spot |
| Spänning | 24 V |
| Djup | 10,5 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 60 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,06 kg |
| Bredd | 60 mm |
| Kabellängd | 2 m |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
