LED-Spot Beslag Design Stella Flat
fr.364 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Stella Flat
364 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LED-Spot Stella Flat från Beslag Design är en LED-spot med elegant design och ett kraftfullt varmvitt ljus. Denna belysning är mycket tunn med ett infällnadsdjup på bara 9 mm vilket ger större marginal när du borrar. Om endast en Stella ska användas rekommenderas också en spänningsregulator att fästa i kopplingsplinten till drivdonet.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
LED-Spot Stella Flat från Beslag Design är en LED-spot med elegant design och ett kraftfullt varmvitt ljus. Denna belysning är mycket tunn med ett infällnadsdjup på bara 9 mm vilket ger större marginal när du borrar. Om endast en Stella ska användas rekommenderas också en spänningsregulator att fästa i kopplingsplinten till drivdonet.
Stella LED-spot är utrustad med COB-teknik (Chip-on-Board). Tekniken innebär att lysdioderna kan monteras mycket tätt och direkt på kretskortet vilket ger ett kristallklart ljus utan synliga dioder.
Stella LED-spot har en spridningsvinkel på hela 120 grader där ljuset har en jämn fördelning tack vare det stora antalet lysdioder. Enklare LED-spots med färre lysdioder saknar detta homogena ljus. Energiförbrukningen kan samtidigt reduceras eftersom antalet komponenter som strömmen passerar mellan kretskortet och dioden minskas.
Stella LED-spot har en spridningsvinkel på hela 120 grader där ljuset har en jämn fördelning tack vare det stora antalet lysdioder. Enklare LED-spots med färre lysdioder saknar detta homogena ljus. Energiförbrukningen kan samtidigt reduceras eftersom antalet komponenter som strömmen passerar mellan kretskortet och dioden minskas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Färg | Rostfri, Svart, Vit |
| Sockel | Kopplingsplint |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Kabellängd | 2 m |
| Ström | 0,5 A |
| Diameter | 60 mm |
| Håltagningsmått | 55 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 65 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Serie | Stella |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ljussken | Varmvit |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Montering | Infälld |
| Energieffektivitet | A++, A++-A |
| Höjd | 2, 11 mm |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Inbyggnadsdjup | 9 mm |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning, LED-spot |
| Vikt | 0,06, 0,064 kg |
| Utförande | Spotlight |


