LED-Spot Hide-a-lite 1218 Smart
Rek. pris 1 009 kr
fr.450 kr
Se priset!
Välj variant

1218 Smart
450 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lågbyggande minidownlight IP44 med integrerad snabbplint för förenklad och smart seriekoppling, eliminerar krångel med externa skarvar och minimerar felkällor. Anpassad för montage i apparatdosa och vanlig håltagning med spännfjädrar. Energieffektiv 3,2W/350mA ersätter 25-30W halogenarmaturer med mycket god färgåtergivning, Ra>90. Lämpar sig väl för infällnad i undertak. Välj mellan vit eller bostad stål i 2700K och 3000K.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Lågbyggande minidownlight IP44 med integrerad snabbplint för förenklad och smart seriekoppling, eliminerar krångel med externa skarvar och minimerar felkällor. Anpassad för montage i apparatdosa och vanlig håltagning med spännfjädrar. Energieffektiv 3,2W/350mA ersätter 25-30W halogenarmaturer med mycket god färgåtergivning, Ra>90. Lämpar sig väl för infällnad i undertak. Välj mellan vit eller bostad stål i 2700K och 3000K.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Borstat Stål, Vit |
| Effekt/prestanda | 3,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 22 mm |
| Inbyggnadsdjup | 20 mm |
| Effekt | 350 mA |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | LED-spot |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Energieffektivitet | A++ |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Ljusspridningsvinkel | 70 ° |
| Montering | Infälld |
