LED-Dimtrafo Hide-a-lite MDR Dali 12/24V 100W
Rek. pris 3 458 kr
1 351 kr
Se priset!

MDR Dali 12/24V 100W
1 351 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LED-Dimtrafo MDR Dali 12/24V 100W från Hide-a-lite är ett kraftfull dimtrafo för 12V eller 24V LED-ljuskällor samt med en allt-i-ett-funktion (trafo med inbyggd PWM-dimmer). Den har dimring via DALI, en potentialfri tryckknapp samt potentiometer eller 1-10V. Dim trafot har valbar minnesfunktion (tänder upp med senast inställda värde) vid spänningsbortfall även via tryckknapp. 1-10 enheter kan länkas och styras från ett eller flera ställen med återfjädrande potentialfri tryckknapp. Två utgångar med snabbplintar, hela effekten kan tas ut via en utgång eller delas upp.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
LED-Dimtrafo MDR Dali 12/24V 100W från Hide-a-lite är ett kraftfull dimtrafo för 12V eller 24V LED-ljuskällor samt med en allt-i-ett-funktion (trafo med inbyggd PWM-dimmer). Den har dimring via DALI, en potentialfri tryckknapp samt potentiometer eller 1-10V. Dim trafot har valbar minnesfunktion (tänder upp med senast inställda värde) vid spänningsbortfall även via tryckknapp. 1-10 enheter kan länkas och styras från ett eller flera ställen med återfjädrande potentialfri tryckknapp. Två utgångar med snabbplintar, hela effekten kan tas ut via en utgång eller delas upp.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7980935 |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 100 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Drivdon |
| Bredd | 76 mm |
| Längd | 207 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Spänning | 24 V |
| Diameter | 85 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7392971127804 |

