Downlight Hide-a-lite Comfort Quick Outdoor GU10 3000KVit
Rek. pris 603 kr
360 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit

Comfort Quick Outdoor GU10 3000K
Vit
360 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Comfort Quick Outdoor GU10 3000K från Hide-a-lite är en lågbyggande och ställbar utomhusdownlight i Comfort-serien med förmonterad dimbar GU10-ljuskälla. Mycket enkel installation tack vare Hide-a-lites lätthanterliga kopplingsbox med 3-polig snabbplint för vidarekoppling och verktygslöst montage. I standardutförande levereras den med 2 st 16 mm slangstosar, där slangen klickas i, vilket enkelt kan bytas ut till kabelförskruvning vid behov. Du byter enkelt ljuskälla tack vare den löstagbara frontringen. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Comfort Quick Outdoor GU10 3000K från Hide-a-lite är en lågbyggande och ställbar utomhusdownlight i Comfort-serien med förmonterad dimbar GU10-ljuskälla. Mycket enkel installation tack vare Hide-a-lites lätthanterliga kopplingsbox med 3-polig snabbplint för vidarekoppling och verktygslöst montage. I standardutförande levereras den med 2 st 16 mm slangstosar, där slangen klickas i, vilket enkelt kan bytas ut till kabelförskruvning vid behov. Du byter enkelt ljuskälla tack vare den löstagbara frontringen. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Vit 3000K, 470lm, 5,8W, 36° spridn, tilt 30°. Håltagning Ø85mm. IP23.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7703679 |
| Färg | Vit |
| Sockel | GU10 |
| Effekt | 5,8 W |
| IP-Klassning | IP23 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 94 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 86 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Energiförbrukning | 5,8 kWh/1000h |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,3 kg |
| Bredd | 94 mm |
| Energieffektivitet | A++ |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Typ | Taklampa |
| EAN-nr | 7392971135380 |








