Downlight Jupiter Out G 4,5W 2700K
1 255 kr
Beskrivning
Jupiter Outdoor Grafit 4,5W LED 2700K GU10 230V
Infälld downlight för uthomhusbruk. Armaturhus i aluminium som är antikorrisionsbehandlat innan lackering. Snabbkopplingsplint 3x2,5mm2 med dragavslastning klar för vidarematning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7466996 |
| Färg | Antracit |
| Sockel | GU1 |
| Effekt/prestanda | 4,5 W |
| IP-Klassning | IP23 |
| Energieffektivitet | G |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 923949 |
| Material | Aluminium |
| Produkttyp | Downlight |
| Djup | 112 mm |
| Djup | 112 cm |
| Diameter | 94 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,278 kg |
| EAN-nr | 7021989239499 |


