Fasadbelysning Nordlux Canto Kubi 2
Rek. pris 1 199 kr
fr.789 kr
Se priset!
Välj variant

Canto Kubi 2
789 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Oavsett om Canto 2.0 placeras inne eller ute ger lampan en helt unik belysningsupplevelse. Den minimalistiska designen gör lampan både dekorativ och skulptural. Ljuset flödar både uppåt och nedåt och med de tre medföljande mönsterinsatserna ges möjlighet att ändra ljusbilden efter egna önskemål och personlig stil.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Oavsett om Canto 2.0 placeras inne eller ute ger lampan en helt unik belysningsupplevelse. Den minimalistiska designen gör lampan både dekorativ och skulptural. Ljuset flödar både uppåt och nedåt och med de tre medföljande mönsterinsatserna ges möjlighet att ändra ljusbilden efter egna önskemål och personlig stil.
De skarpa och stringenta linjerna och den kvadratiska formen gör Canto 2.0 till en mycket skulptural och modern vägglampa som osar av skandinavisk minimalism.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Grå, Rostfritt Stål, Stål, Svart, Vit |
| Sockel | LED |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 100 mm |
| Energieffektivitet | F |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Serie | Kubi 2 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 104, 106 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 75, 120 ° |
| Ljuskälla | 2x5W LED, 2x6W LED |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Material | Aluminium, Metall, Rostfritt stål |
| Produkttyp | Fasadbelysning, Vägglampa |
| Vikt | 0,8, 0,56, 0,64, 0,67 kg |
| Bredd | 85, 87 mm |
