Markbelysning SG ARMATUREN Luna Deco 3O
Rek. pris 1 069 kr
1 054 kr
948 krSpara 10 %Kampanj

Luna Deco 3O
948 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Luna Deco 30 3W LED 3000K 24V IP67 IK10 KL.III. Ra>80 SDCM: 3. 50.000h (L80/B20) 5lm.
Luna Deco är framtagen för effektbelysning från marken. De passar också bra för väggmontering. De tillverkas av syrafast stål och pulverlackad maskinbearbetad aluminium och har 10 års garanti mot rost. Helt vattentät (IP67). Naturligtvis IK10, och en bil kan köra över den säkert. Integrerad, förseglad LED-ljuskälla. Ett rör för montering i marken medföljer samt ett fäste för väggmontering. Levereras med en kabel för 24 V-matning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 630014 |
| Effekt | 3 W |
| IP-Klassning | IP67 |
| Energieffektivitet | G |
| Håltagningsmått | 40 mm |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 630014 |
| Material | Aluminium och rostfritt stål |
| Serie | Luna Deco |
| Typ | Markbelysning |
| Kabellängd | 1 m |
| Spänning | 24 V |
| Djup | 51 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 5lm/W lumen |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Vikt | 3,936 kg |
| EAN-nr | 7021986300147 |


