Pollare Nordlux HelixBrun
Rek. pris 2 199 kr
1 759 kr
Se priset!

Helix
Brun
1 759 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
NordluxBeskrivning
Pollare Nordlux Helix lyser upp utomhusområdet med sin markanta design.
Skruvarna är synliga och ytan signalerar självförtroende. Själva ljuskällan är dold för blotta ögat, den kommer nerifrån och säkrar en indirekt belysning som fördelar sig jämnt från lampans översta del.
Övrigt
- Färgtemperatur: 2700 K
- Livslängd: 30 000 timmar
- Parallellkoppling: Möjligt
- Skyddsklass: 2
- Kan monteras på Nordlux basenhet
- Slitstarkt material som lämpar sig för hårt väder
- 15 års garanti mot omfattande korrosion
Övrigt
- Färgtemperatur: 2700 K
- Livslängd: 30 000 timmar
- Parallellkoppling: Möjligt
- Skyddsklass: 2
- Kan monteras på Nordlux basenhet
- Slitstarkt material som lämpar sig för hårt väder
- 15 års garanti mot omfattande korrosion
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 77499938 |
| Färg | Brun |
| Sockel | GU10 |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Pollare |
| Material | Corten |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 800 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 2,376 kg |
| Bredd | 150 mm |
| Serie | Helix |
| Djup | 150 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5708839005900 |





