Spotlight Gardenlights Arigo LED-Spot i Rostfritt Stål
Rek. pris 1 255 kr
969 kr
Se priset!

Arigo LED-Spot i Rostfritt Stål
969 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Spotlight Gardenlights Arigo Rostfri är en spotlight för utbyggnad. Den är förkopplad med 2 m kabel H05RN-F 2x0,75 mm² med vattentät koppling. Trädgårdslampan levereras med varmvit PowerLED MR16 12V med sockel GU5,3. Spotlighten kan monteras med medföljande markspett eller skruvas fast i underlaget med medföljande markfäste. Lampan är godkänd för användning under vatten (max 0,5 m), IP68. Livslängd: 10 000 brinntimmar.
Varumärke
GardenlightsBeskrivning
Spotlight Gardenlights Arigo Rostfri är en spotlight för utbyggnad. Den är förkopplad med 2 m kabel H05RN-F 2x0,75 mm² med vattentät koppling. Trädgårdslampan levereras med varmvit PowerLED MR16 12V med sockel GU5,3. Spotlighten kan monteras med medföljande markspett eller skruvas fast i underlaget med medföljande markfäste. Lampan är godkänd för användning under vatten (max 0,5 m), IP68. Livslängd: 10 000 brinntimmar.
Denna robusta LED-spotlight från Gardenlights Arigo-serien är perfekt för att belysa din trädgård, gångvägar eller uteplats. Dess rostfria stålkonstruktion ger en modern estetik som kompletterar alla utomhusmiljöer. Med en energieffektivitetsklass på A+ är den både ekonomisk och miljövänlig. Dessutom är den utrustad med en varmvit ljuskälla som skapar en inbjudande atmosfär. Tack vare dess IP68-klassning kan den även användas i dammar eller pooler för att skapa en unik belysningseffekt. Oavsett om du vill framhäva en särskild trädgårdsdetalj eller bara öka säkerheten på din egendom, är denna spotlight ett utmärkt val.
Fördelar: Spotlight Gardenlights Arigo LED-Spot i Rostfritt Stål
- Anpassningsbar placering
- Långvarig ljuskälla
- Vattentålig konstruktion
Fördelar: Spotlight Gardenlights Arigo LED-Spot i Rostfritt Stål
- Anpassningsbar placering
- Långvarig ljuskälla
- Vattentålig konstruktion
Egenskaper
| Varumärke | Gardenlights |
| Art.Nr. | 4041166011 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Sockel | GU5,3 |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| IP-Klassning | IP68 |
| Montering | Utanpåliggande |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Arigo |
| Produkttyp | LED-Spot |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 12 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 125 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 90 mm |
| EAN-nr | 5907800855951 |




