Stolparmatur SG ARMATUREN Place 2400Lm Grå
Rek. pris 8 129 kr
fr.5 655 kr
Se priset!
Välj variant

Place 2400Lm Grå
5 655 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Place Grå 2370lm ut. 3000K 28W IP66 IK10 KL.II. (L90/B10) 50.000h. Ra>80 SDCM:3
Place är en stolparmatur i unik och estetisk design och kombinerar visuell komfort med energieffektivitet och är lämplig för en mängd olika stadsmiljöer som t.ex. parker och parkeringsplatser. Optimal lösning för att ersätta gamla kvicksilverlampor. För montage på stolptopp Ø 60 mm. Stomme och armaturtak av pressgjuten aluminium. Lackad i ljusgrått. Direkt symmetrisk optik med opaliserad vakuumformad polykarbonat kupa.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7748254S |
| Färg | Grå |
| Effekt | 28 W |
| IP-Klassning | IP66 |
| Material | Formgjuten aluminium |
| Serie | Place |
| Typ | Stolparmatur |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 291 mm |
| Dimbar | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 8246087407, 8246087999 |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Vikt | 9,06, 9,696 kg |

