Stolparmatur Westal Arnäs 100W
Rek. pris 5 019 kr
fr.4 317 kr
Se priset!
Välj variant

Arnäs 100W
4 317 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stolparmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen har en E27-lamphållare som är godkänd för max 100W. Anpassad för stolptopp 60 mm. Med kabelavlastning och snabbkopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Stolparmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen har en E27-lamphållare som är godkänd för max 100W. Anpassad för stolptopp 60 mm. Med kabelavlastning och snabbkopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Recensioner
Bengt LVerifierad köpare
för 1 år sedanVäldigt snygg armatur. Passar utmärkt på en privat uppfart. Synd bara att Bygghemma inte kunde leverera en passande stolpe. Westal har en passande och väldigt snygg stolpe med den perfekta höjden 2,4 m, men den fick jag leta upp på annat håll
+ Väldigt snygg. Har E27 sockel
- Ganska dyr
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7759117W |
| Färg | Koppar, Råkoppar, Stål |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 100 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Energieffektivitet | A++-E |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Arnäs |
| Typ | Stolparmatur |
| Höjd | 510 mm |
| Bredd | 540 mm |
