Stolplykta Gnosjö Konstsmide Firenze E27 med Stolpe
Rek. pris 2 439 kr
fr.1 581 kr
fr.1 556 krSänkt pris!
Välj variant

Firenze E27 med Stolpe
1 556 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stolplykta Gnosjö Konstsmide Firenze E27 med Stolpe är en elegant stolplykta. Lyktan har klarglas och är IP 43-klassad. Denna stolplykta är anpassad för utomhusbruk och levereras utan ljuskälla. Ingjutningsfäste ingår.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Stolplykta Gnosjö Konstsmide Firenze E27 med Stolpe är en elegant stolplykta. Lyktan har klarglas och är IP 43-klassad. Denna stolplykta är anpassad för utomhusbruk och levereras utan ljuskälla. Ingjutningsfäste ingår.
Övrigt
- 25x25x210 cm
- Maxhöjd ljuskälla 170 mm
- Max 1x100W/230-240V, E27
- 25x25x210 cm
- Maxhöjd ljuskälla 170 mm
- Max 1x100W/230-240V, E27
Recensioner
HansVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygg robust och lättmonterad
+ Snygg
- Inga
René NVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket fin stolplampa passar perfekt med de vägglampor jag redan har, bra kvalitet på produkten, med allt som behövs för uppsättning förutan 2 säckar cement, lampa och 10 meter kabel. Mycket nöjd, kan klart rekommendera. Betyget 4 beror på att i min värd är 5 högst tänkbara och då skall produkten vara exceptionell.
+ Bra kvalitet.
+ Ankare medföljer.
+ Klart glas, möjligt att montera lampa med skymningsrelä.
- Fick själv hitta på lösning för montering av uttag.
Marja-Leena NVerifierad köpare
för 2 år sedanJättefina , så nöjd! 😁
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 7233-600S |
| Färg | Grön, Svart, Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 100 W |
| IP-Klassning | IP43 |
| Anslutning | 230 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Firenze |
| Typ | Stolpbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 250 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 2100 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 250 mm |
