Stolplykta Norlys Hammerfest 6141Grafit
Rek. pris 12 130 kr
10 915 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Grafit

Hammerfest 6141
Grafit
10 915 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
NorlysBeskrivning
Lykthus Hammerfest Alu 6141AL
Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K.Kan beställas med Dali. Stolpar finns som tillbehör.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Art.Nr. | 6141GR |
| Färg | Grafit |
| Effekt | 26,4 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6141GR |
| Kabellängd | 6 m |
| Spänning | 240 V |
| Diameter | 550 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 760 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 11,3 kg |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Hammarfest |
| Typ | Stolpe |
| EAN-nr | 7042896141088 |

