Väggarmatur Hide-a-lite Cube II
Rek. pris 3 604 kr
fr.1 895 kr
Se priset!
Välj variant

Cube II
1 895 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tidlös fasadarmatur från Hide-a-lite med integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck och dimra enkelt ljuset till önskad nivå. Slagtålig (IK10) IP65-armatur med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distans för utanpåliggande kabeldragning finns som tillbehör. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Tidlös fasadarmatur från Hide-a-lite med integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck och dimra enkelt ljuset till önskad nivå. Slagtålig (IK10) IP65-armatur med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distans för utanpåliggande kabeldragning finns som tillbehör. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Recensioner
AndersVerifierad köpare
för 4 månader sedanNya Hide-a-Lite Cube II är verkligen enkla att installera och ger ett bredare och tydligare ljus än föregångaren. Vi kunde byta ihop så att version II sitter på en vägg och version I på en annan.
+ Tydligt ljus
- Dyr
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Höjd | 0,1 m |
| Effekt/prestanda | 7,2 W |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Färg | Antracit, Grå, Vit |
| Energieffektivitet | A |
| IP-Klassning | IP65 |
| Spänning | 230 V |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Fasadbelysning |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Dimbar | Ja |
| Bredd | 100 mm |
| Djup | 100 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Effekt | 7,2 W |
| Höjd | 100 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3804, 3805, 3806 |

