Väggarmatur SG ARMATUREN Echo 4,5W IP44 LED
Rek. pris 1 365 kr
fr.1 005 kr
Se priset!
Välj variant

Echo 4,5W IP44 LED
1 005 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kvadratisk armaturserie av pulverlackerad pressgjuten aluminium med klarglas, bestyckad med dimbar GU10 LED-ljuskälla i vitt, svart och grafit. Väggarmatur med upp/nedljus eller bara nedljus där det smarta väggfästet har en invinkling som tillåter enkel kabeldragning ovanifrån eller underifrån. Armaturen är överkopplingsbar och väggfästet har snabbkoppling för enkelt montage. Som takarmatur ingår en ram som tillåter en utanpåliggande kabeldragning.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Kvadratisk armaturserie av pulverlackerad pressgjuten aluminium med klarglas, bestyckad med dimbar GU10 LED-ljuskälla i vitt, svart och grafit. Väggarmatur med upp/nedljus eller bara nedljus där det smarta väggfästet har en invinkling som tillåter enkel kabeldragning ovanifrån eller underifrån. Armaturen är överkopplingsbar och väggfästet har snabbkoppling för enkelt montage. Som takarmatur ingår en ram som tillåter en utanpåliggande kabeldragning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7700674S |
| Färg | Antracit, Svart |
| Sockel | GU10 |
| Effekt | 4,5 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Energieffektivitet | G |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Echo |
| Typ | Väggarmatur |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 180 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 35 ° |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 90 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 614681, 623681 |
| Höjd | 120, 147 mm |
| Längd | 120 mm |
| Djup | 147 mm |
