Vägglampa Norlys Karlstad
Rek. pris 1 904 kr
fr.780 kr
Se priset!
Välj variant

Karlstad
780 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
NorlysBeskrivning
Väggarm Karlstad Svart 230B
Klassisk stallykta i galvaniserad eller lackerad stålplåt. Finns även i koppar. Glas i klar polykarbonat. Hörnfästen och distansplatta för utanpåliggande kabel finns som tillbehör.
Recensioner
Jöran JVerifierad köpare
för 2 år sedanEn kvalitetsprodukt (har köpt samma tidigare så jag visste), inte något plastskräp. Vettigt pris.
+ Snygg och hög kvalitet.
- Finns inget negativt att sga.
Martin AVerifierad köpare
för 3 år sedanSnygg! Men tyvärr är ”kupan” man skruvar på över själva glödlampan gjord av plast!
+ Snygg och retro
- Plastkupa över lampan
Tomas OVerifierad köpare
för 4 år sedanKänns som bra kvalitet
+ Känns som bra kvalitet
Kerstin EVerifierad köpare
för 5 år sedanLampan snygg, lagom stor för ett garage, lyser mycket bra. Stabil och bra kvalitet.
Katarina LVerifierad köpare
för 5 år sedanVille ha en gammaldags knutlampa, letade och såg den på er hemsida.
+ Kommer att göra sig mycket fin på sommarstug knuten
- Nej inget än- har inte satt upp den än
Ulf EVerifierad köpare
för 5 år sedanLampa som lyser upp omrpdet bra.
+ Bra ljus
- Plast glas över lampan
Per BVerifierad köpare
för 6 år sedanKupan är inte av glas som det står utan av plast. Kupan har dessutom inte standardmått så det går inte byta ut.
Björn AVerifierad köpare
för 7 år sedanFunkar bra och gör sitt jobb.
+ Enkel och funktionell.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Koppar, Stål, Svart, Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 53 W |
| IP-Klassning | IP54, IP55 |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 420 mm |
| Energieffektivitet | A+-D |
| Stil | Klassisk |
| Höjd | 255 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Karlstad |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| Bredd | 270 mm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Koppar, Stål |

