Handtag Beslag Design 1353 Lädersvept
fr.188 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

1353 Lädersvept
188 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ge ditt handtag lite extra lyx! Handtag 1353 är läderlindat med läder från Tärnsjö, vilket ger ett elegant intryck. Med rätt utförande, material av högsta kvalité och lite underhåll får man en produkt som håller mycket länge.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
Ge ditt handtag lite extra lyx! Handtag 1353 är läderlindat med läder från Tärnsjö, vilket ger ett elegant intryck. Med rätt utförande, material av högsta kvalité och lite underhåll får man en produkt som håller mycket länge.
Handtaget kommer med två skruvar som fungerar för samtliga luckor som är 16-19 mm djupa.
Polerad mässing är blank mässing som inte åldras eller patineras med tiden då den är lackerad och inte kommer i kontakt med luft eller andra element.
Obehandlad mässing är varken polerad eller lackerad. Den kommer direkt från svarven och har en rå matt yta av ren mässing och åldras och patineras väldigt fort.
Polerad mässing är blank mässing som inte åldras eller patineras med tiden då den är lackerad och inte kommer i kontakt med luft eller andra element.
Obehandlad mässing är varken polerad eller lackerad. Den kommer direkt från svarven och har en rå matt yta av ren mässing och åldras och patineras väldigt fort.
Recensioner
Lidia VVerifierad köpare
för 3 månader sedanSnyggt handtag, hade inte installerat än. Hoppas det håller i sig i den fuktiga miljön. Mycket fin och av högt kvalitet, rätt dyrt.
DanielVerifierad köpare
för 7 år sedanUppfyllde mina förväntningar i form av fin kvalitet och utseende.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Färg | Förnicklad, Polerad Mässing |
| Längd | 110, 142, 207 mm |
| CC-mått | 96, 128, 192 mm |
| Djup | 34 mm |
| Bredd | 7 mm |
| Serie | 1353 |
| Produkttyp | Handtag |
| Modellkod | 895433, 895589, Beslag Design |
