Panelskiva Moelven Regina Vägg Pärlspont Dekor 2 st/frp
Pris/frp 640:-
fr.221 kr/m²Välj variant

Regina Vägg Pärlspont Dekor 2 st/frp
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Regina Vägg Pärlspont Dekor Vit är en panelskiva som har en av de mest folkkära profilerna - den med en liten pärla. Skivorna är färdigmålade med vattenbaserad färg i Vit NCS S0502-Y. Regina är tillverkad i Sverige och finns även i profilerna Klassisk och Linje. Du hittar kompletterande Regina-produkter på Moelvens varumärkessida.
Varumärke
MoelvenBeskrivning
Regina Vägg Pärlspont Dekor Vit är en panelskiva som har en av de mest folkkära profilerna - den med en liten pärla. Skivorna är färdigmålade med vattenbaserad färg i Vit NCS S0502-Y. Regina är tillverkad i Sverige och finns även i profilerna Klassisk och Linje. Du hittar kompletterande Regina-produkter på Moelvens varumärkessida.
Regina Vägg Pärlspont Dekor Vit är en renoveringsskiva som hjälper dig att snabbt och enkelt få ett nytt ytskikt på väggarna utan att själv behöva slipa, spackla eller måla. Panelen har en borstad yta och är färdigmålad med vattenbaserad färg i Vit NCS S0502-Y, och med den charmiga profilen skapas en lantligt hemtrevlig känsla i rummet. Regina Vägg Pärlspont Dekor monteras på befintlig vägg som en stående väggpanel. Skivorna har spont på långsidorna och kan enkelt skarvas ihop till en hel vägg utan synlig infästning. Tips! Dela skivan på mitten och sätt upp den som en bröstpanel tillsammans med Regina bröstlist. Regina är tillverkad i Sverige och finns även i profilerna Klassisk och Linje. För fler produkter till ditt projekt - se Moelvens varumärkessida och få allt på en frakt.
Recensioner
Rose-Marie BVerifierad köpare
för 2 månader sedanDet hade varit bra om det hade framgått att man inte kan måla den med väggfärg om man önskar. Annars var den okej.
Torbjörn EVerifierad köpare
för 2 månader sedanLeverans mm fungerade mycket bra. Produkten trist, stendött material men 0 träkänsla. Hade förväntat mig typ plywood men det är är pressat träfiber som en masonitskiva. Ömtålig och trist. Köpte då vi inte ville förlora yta i en del vi bygger om till garderob samt att täcka bakom ett element där det är trångt mellan vägg och element. För det ändamålet uppfyllde produkten förväntningen.
+ Tunn så lätt att få in bakom element
- Pressad masonitskiva, inge träkänsla överhuvudtaget.
- Ömtålig
LarsVerifierad köpare
för 2 år sedanNöjd med produkten
Christina EVerifierad köpare
för 2 år sedanFina och lätthanterliga skivor
Egenskaper
| Varumärke | Moelven |
| Art.Nr. | 764960-MOE |
| Färg | Grå, Vit |
| Längd | 2435 mm |
| Material | MDF |
| Bredd | 620 mm |
| Serie | Regina Pärlspont |
| Typ | Panelskiva |
| Dimension | 6x2435x620 mm |
| Antal | 2,904 m2/frp |
| Antal | 2 st/frp |
| Tjocklek | 6 mm |
| NCS-Kulör | S 0502-Y, S 2500-N |
