Mugg Koziol Aroma To Go 2.0 Isolerad med Lock 400mlBeige
159 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mugg Aroma To Go från Koziol. Snygg termosmugg som är greppsäker och enkel att ta isär och diska i diskmaskin. Enastående isolering och långvarig kvalitet. Muggen är okrossbar och tillverkad i återvinningsbar och giftfri termoplast.
Varumärke
KoziolBeskrivning
Mugg Aroma To Go från Koziol. Snygg termosmugg som är greppsäker och enkel att ta isär och diska i diskmaskin. Enastående isolering och långvarig kvalitet. Muggen är okrossbar och tillverkad i återvinningsbar och giftfri termoplast.
Det tyska företaget Koziol grundades 1927 och har genom åren gjort kult av både diskborstar och klädnypor. Idag finns de i över 50 länder och samarbetar med världens främsta designers. Alla produkter designas, tillverkas och produceras i underbara Odenwald sen 90 år tillbaka. Alla kollektioner är exklusivt tillverkade i miljövänlig termoplast som kan omarbetas och återvinnas upprepade gånger. Koziol använder certifierat giftfria material helt utan mjukgörare och BPA.
Specifikationer
- BPA- och melaminfri
- 100% koldioxidneutral
- Tål diskmaskin: Ja
- Tål mikrovågsugn: Ja
Specifikationer
- BPA- och melaminfri
- 100% koldioxidneutral
- Tål diskmaskin: Ja
- Tål mikrovågsugn: Ja
Egenskaper
| Varumärke | Koziol |
| Art.Nr. | 7589700 |
| Färg | Beige |
| Material | Återvinningsbar och giftfri termoplast |
| Serie | Aroma To Go 2.0 |
| Produkttyp | Mugg |
| Höjd | 120 mm |
| Längd | 97 mm |
| Bredd | 92 mm |
| EAN-nr | 4002942555699 |

