Vakuumpump Cellardine till Vinflaskor
169 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vakuumpump till vinflaskor för att bevara öppnade vinflaskor längre. Genom att luften sugs ur ut flaskan bromsas oxideringen av vinet och det håller sig fräscht längre. I paketet ingår pump samt korkar till två flaskor. Extra korkar kan beställas separat.
Varumärke
CellardineBeskrivning
Vakuumpump till vinflaskor för att bevara öppnade vinflaskor längre. Genom att luften sugs ur ut flaskan bromsas oxideringen av vinet och det håller sig fräscht längre. I paketet ingår pump samt korkar till två flaskor. Extra korkar kan beställas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Cellardine |
| Art.Nr. | WS08 |
| Färg | Stål |
| Djup | 40 mm |
| Tål Diskmaskin | Nej |
| Höjd | 200 mm |
| Material | Plast |
| Tål Mikrovågsugn | Nej |
| Produkttyp | Vakuumpump |
| Bredd | 110 mm |
| EAN-nr | 5037385001099 |



