Soffbord Comfort Garden Bahamas Högt 100x60 cm Utomhus
fr.3 599 kr
fr.1 799 krSpara 50 %Kampanj
Välj variant

Bahamas Högt 100x60 cm Utomhus
1 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Soffbord Bahamas Högt 100x60 cm från Comfort Garden är ett soffbord i hög modell med elegant glasskiva. Tack vare bordets höjd kan du servera kvällsmiddagen vid soffbordet. Detta bord har två stadiga ben och ett förstärkt underrede för en optimal stabilitet.
Varumärke
Comfort GardenBeskrivning
Soffbord Bahamas Högt 100x60 cm från Comfort Garden är ett soffbord i hög modell med elegant glasskiva. Tack vare bordets höjd kan du servera kvällsmiddagen vid soffbordet. Detta bord har två stadiga ben och ett förstärkt underrede för en optimal stabilitet.
Om du vill utöka gruppen finns fler moduldelar att köpa till och vill du förlänga utemöblernas livslängd så kan du komplettera med ett möbelskydd.
Serien Bahamas är en prisvärd serie utemöbler för trädgård, uteplats och balkong. Den svenska sommaren kräver bra, slitstarka möbler. Med Bahamas får du utemöbler i hög kvalitet som kräver minimalt med underhåll och som kan stå ute året runt. Bahamas bjuder in till en drink i solskenet, middagsbjudning en ljum sommarkväll eller bara avkoppling från vardagsbestyren en stund. Serien Bahamas är en del av Comfort Garden, ett av Sveriges ledande varumärken för utemöbler och utomhusspa.
Material & Skötselråd
Möbler av flätad konstrotting är betydligt tåligare än äkta rotting. Det är ett omtyckt material som tål att stå ute i stark sol, regn och rusk. Soffan torkas enkelt av med en fuktig trasa vid behov. Comfort Garden rekommenderar en conditioner för konstrotting för att behålla dina nya möbler i toppskick.
Serien Bahamas är en prisvärd serie utemöbler för trädgård, uteplats och balkong. Den svenska sommaren kräver bra, slitstarka möbler. Med Bahamas får du utemöbler i hög kvalitet som kräver minimalt med underhåll och som kan stå ute året runt. Bahamas bjuder in till en drink i solskenet, middagsbjudning en ljum sommarkväll eller bara avkoppling från vardagsbestyren en stund. Serien Bahamas är en del av Comfort Garden, ett av Sveriges ledande varumärken för utemöbler och utomhusspa.
Material & Skötselråd
Möbler av flätad konstrotting är betydligt tåligare än äkta rotting. Det är ett omtyckt material som tål att stå ute i stark sol, regn och rusk. Soffan torkas enkelt av med en fuktig trasa vid behov. Comfort Garden rekommenderar en conditioner för konstrotting för att behålla dina nya möbler i toppskick.
Egenskaper
| Varumärke | Comfort Garden |
| Art.Nr. | 687668C |
| Färg | Grå, Sand, Svart |
| Material | Aluminium/Glas, Glas/Stål |
| Typ | Soffbord |
| Serie | Bahamas |
| Utseende | Glas/Konstrotting |
| Kollektion | Comfort |
| Förlängningsbart | Nej |
| Form bord | Rektangulärt |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 550 mm |
| Längd | 1000 mm |
| Offentlig Miljö | Nej |
| Bredd | 600 mm |
| Montering | Ja |
