Gardinstångset Kirsch Scala för Gardinupphängning
fr.389 kr
Se priset!
Välj variant

Scala för Gardinupphängning
389 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dekorativt gardinstångset innehållande stång, änddekorer och hållare. Hållarna är reglerbara från 10-15 cm och monteras på vägg med plugg och skruv.
Varumärke
KirschBeskrivning
Dekorativt gardinstångset innehållande stång, änddekorer och hållare. Hållarna är reglerbara från 10-15 cm och monteras på vägg med plugg och skruv.
Passar även i de väggbeslag som redan finns monterat i många hem; du för då bara ner hållaren i väggbeslagets två skåror. 70-120 cm innehåller 2 hållare, och 120-210 3 hållare. Gardinstången kan användas tillsammans med ringar, öljetter eller så kan man trä gardinen direkt på stången beroende på typ av gardin.
Djup till vägg: 10-15cm
Djup till vägg: 10-15cm
Egenskaper
| Varumärke | Kirsch |
| Färg | Antikmässing, Stål, Svart, Vit |
| Material | Järn |
| Produkttyp | Gardinstångset |
| Serie | Scala |
| Diameter | 19 mm |
| Storlek | 120-210, 70-120 cm |
| Vikt | 0,61, 0,86 kg |
