Handvävd Matta Arkiio Persisk Enkelvävd Senneh 118x162
8 415 kr

Persisk Enkelvävd Senneh 118x162
8 415 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten, enkelvävd persisk matta från Arkiio. Röd/Creme 118x162 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751483 |
| Bredd | 118 cm |
| Längd | 162 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 12 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 118x162 cm |
| EAN-nr | 7350115050333 |


