Handvävd Matta Arkiio Persisk Enkelvävd Senneh 118x163
7 869 kr

Persisk Enkelvävd Senneh 118x163
7 869 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten, enkelvävd persisk matta från Arkiio. Röd/Mörkblå 118x163 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60 år
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-60 år
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751643 |
| Bredd | 118 cm |
| Längd | 163 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 13 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 118x163 cm |
| EAN-nr | 7350115055963 |


