Handvävd Matta Arkiio Persisk Enkelvävd Senneh 124x156
14 095 kr

Persisk Enkelvävd Senneh 124x156
14 095 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten, enkelvävd persisk matta från Arkiio. Röd/Creme 124x156 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
- Derrisull och örtfärgämne
- Ursprung: Iran, Senneh
- Knuttäthet: 250000
- Varp: Garn
- Lugg: Ull/Kork
- Ålder: 30-50
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751466 |
| Bredd | 124 cm |
| Längd | 156 cm |
| Material | Garn |
| Produkttyp | Handvävd matta |
| Stil | Orientalisk |
| Höjd | 13 mm |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 124x156 cm |
| EAN-nr | 7350115050166 |


